GYH Alternatív Gimnázium felvételi eljárás
Tanulmányi terület: GYH Alternatív angol nyelvű nyelvi előkészítő gimnáziumi osztály
Tagozatkód: 0002
Tagozatkód: 0003
A GYH Alternatív gimnáziumi osztály a Gyermekek Háza Alternatív Alapozó Programra épülő öt évfolyamos (nyelvi előkészítő + 4 év) inkluzív gimnáziumi osztály.
A képzés akkreditált alternatív kerettanterv alapján történik.
A nyelvi előkészítő évben magas óraszámban, szintek szerinti csoportbontásban angol nyelvtanulási lehetőséget kínálunk. A gimnáziumi osztályokban személyre szabott tanulási környezetet biztosítunk, kiemelt figyelmet fordítunk az aktív tanulói részvételre. Gimnáziumunkban rendszeresek a témahetek, projektek. A 9. és 10. évfolyamon epochális rendszerben zajlik a tanulás, a 11. és 12. évfolyamon tagozatos képzési lehetőséget kínálunk.
A GYH alternatív gimnáziumi osztály akkreditált tanterve a Gyermekek Háza honlapján megtekinthető.
A GYH Alternatív gimnáziumi osztály fogad – szakértői véleménnyel rendelkező – mozgáskorlátozott, látás- hallássérült, beszédfogyatékos autizmus spektrum és pszichés fejlődési zavarral küzdő tanulókat.
Felvételi eljárás
Tagozatkód: 0002
A felvételi eljárás során a Gyermekek Háza nyolcadik osztályában tanulók esetében az általános iskolai tanulmányi eredményüket vesszük figyelembe.
Azok a Gyermekek Háza program 8. évfolyamán tanulók nyernek felvételt, akik:
- tanulmányi átlaga a 7. év végi és a 8. félévi érdemjegyeket figyelembe véve – magyar irodalom és nyelvtan átlaga, matematika, történelem, idegen nyelv, valamint egy szabadon választott természettudományos (természetismeret, földrajz, informatika, fizika, biológia, kémia) tárgyakból számolva – eléri a 4.00-t.
- Fegyelmező intézkedésben nem részesültek
A keretszám 17 fő
Több jelentkező esetén előnyt élveznek azok a tanulók, akik a felvételi eljárás során kizárólag a 0002 tagozati kódot jelölték meg.
Felvételi eljárás
Tagozatkód: 0003
Azon nyolcadik osztályt végző tanulók számára, akik az általános felvételi eljárás során általános iskolai eredményeik, valamint a központi matematika és magyar nyelv írásbeli és a szóbeli felvételi vizsga alapján nyernek felvételt gimnáziumi osztályunkba.
A sajátos nevelési igényű diákok a felvételi vizsgán ugyanolyan speciális lehetőségeket kapnak, mint tanulmányaik során. Ennek igénybevételéhez kérjük a jelentkezési laphoz csatolni a szakértői vélemény másolatát. (Nkt. Tv. 51.§ (5).; 20/2012. EMMI rendelet 33. § (3).)
A felvételi pontok számításának módja:
Az általános iskola 7. év végi és 8. félévi eredményei alapján: | 50 pont |
A központi írásbeli vizsga eredményei alapján: | 100 pont |
Az iskolai szóbeli vizsga eredményei alapján: | 50 pont |
Összesen: | 200 pont |
Hozott pontok számítása: a 7. év végi és 8. évfolyamon a félévi magyar irodalom és nyelvtan átlaga, matematika, történelem, idegen nyelv, valamint egy szabadon választott, a tanuló számára legelőnyösebb természettudományos (természetismeret, földrajz, informatika, fizika, biológia, kémia) jegyeinek összege. (maximum 50 pont)
Központi írásbeli felvételi eredménye: Matematika maximum 50 pont, magyar nyelv maximum 50 pont, összesen 100 pont
Szóbeli vizsga eredménye: a szóbeli vizsgán a jelentkező tanulók nyelvi kompetenciáját, kommunikációs képességét, tájékozottságát, érdeklődését szeretnénk megismerni. A szóbeli vizsga témakörei: személyes bemutatkozás, önismeret elemei, érdeklődés, egy számára fontos irodalmi mű bemutatása, általános tájékozottság, iskolaválasztás indoklása, személyes motivációk. (maximum 50 pont)
A keretszám: 12 fő
A felvételi eljárás során megszerzett összes pont alapján rangsoroljuk a felvételizőket.
Azonos pontszám esetén előnyt élveznek:
- a hátrányos helyzetű tanulók
Amennyiben az előnyt élvező jelentkezők között pontazonosság van, a központ írásbeli vizsga eredménye alapján rangsoroljuk őket.
- november 19-én nyílt napot tartunk, 17 – 18 óráig várjuk a gimnáziumunk iránt érdeklődő tanulókat, 18 órától tájékoztatót tartunk szülők és diákok számára.
A nyílt napra a Gyermekek Háza honlapján (www.gyermekekhaza.hu) jelentkezhetnek az érdeklődő tanulók.